Protokół Nr VI/03

Protokół Nr VI/03

VI Sesji Rady Miejskiej w  Ś w i e c i u   odbytej w dniu 3 kwietnia 2003r od godz. 13.00   -  19.00.


                        Otwarcia obrad VI sesji Rady Miejskiej w Świeciu dokonał Przewodniczący p. Jerzy Wójcik, który stwierdził, iż na ogólną liczbę 21 radnych obecnych jest 21 radnych - czyli quorum a Rada może kontynuować obrady i podejmować prawomocne uchwały.
Lista obecności stanowi załącznik do protokołu.

Stosownie do art. 20 ust. 1a ustawy o samorządzie gminnym, Rada jednogłośnie dokonała zmiany w porządku obrad poprzez:
- poszerzenie pkt 7 o projekt uchwały w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w I kategorii zaszeregowania i wartości jednego punktu do ustalania miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w Ośrodku Oświaty i Wychowania, Żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świecie,
 
- wprowadzenie pkt 8 - Rozpatrzenie wniosków komisji.

Rada jednogłośnie przyjęła porządek obrad i stanowi załącznik do protokołu.

W sesji udział wzięli:
- Burmistrz Świecia  p. Tadeusz Pogoda
- Sekretarz Gminy  p. Krystyna Radtke
- Skarbnik Gminy  p. Marzenna Rzymek
- Kierownik Wydziału Inwestycyjnego p.  Ryszard Sadowski,
- Kierownik Wydziału Rolnictwa, OŚ i GK  p. Edyta Kliczykowska,
- Kierownik Wydziału RG i Współpracy z Zagranicą  p. Janusz Sobolewski,
- Kierownik USC i Spraw Obywatelskich p. Krystyna Koczorska,
- Kierownik Wydziału Budownictwa A, G i GG p. Wiesław Ratkowski,
- Kierownik Referatu ds. Wojskowych i OC p. Leszek Żurek,
- Dyrektor Miejsko - Gminnej Przychodni p. Barbara Dybowska,
- Kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej p. Roman Bednarski,
- Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej p. Lidia Lemańska,
- Główna Księgowa Ośrodka O i W  p. Ewa Kujawska
- przedstawiciele lokalnej prasy i Telewizja Kablowa.

 

Zaproszeni:
- Wicestarosta Starostwa Powiatowego p. Barbara Studzińska,
- Komendant Powiatowej Policji p. Andrzej Feit,
- Prezes M - Gm. Zarządu OSP p. Andrzej Niciejewski,
- Komendant Gminy OSP p. Roman Kowalonek.

Do pkt 2
Rada jednogłośnie przyjęła protokół z poprzedniej sesji.

Do pkt 3
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik złożył informację o działaniach Rady w okresie między sesjami.
Informacja stanowi załącznik do protokołu.

Do pkt 4
Burmistrz p. Tadeusz Pogoda złożył sprawozdanie o działalności w okresie międzysesyjnym.
Sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu.

Do pkt 5
Komendant Gminny p. Roman Kowalonek złożył informację z przeprowadzonych zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP Gminy Świecie.
Komendant wskazał na zły stan techniczny sprzętu bojowego w niektórych OSP a zakup nowego sprzętu,  bez wsparcia finansowego ze strony Gminy jest to rzecz niemożliwa.
Przedstawił sytuację pożarową w gminie i udział jednostek w zdarzeniach oraz o zamierzeniach Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP na dalsze lata.
Kończąc złożył podziękowania Radzie Miejskiej i Burmistrzowi za wspieranie potrzeb na rzecz jednostek OSP oraz za udział a zebraniach sprawozdawczych.

Radny p. Paweł Knapik - zapytał jaki jest udział poszczególnych jednostek OSP w zdarzeniach ?
Wyjaśnień udzielił Komendant Gminny p. Roman Kowalonek.

Radny p. Zdzisław Plewa -  jako prezes OSP w Wiągu  złożył słowa uznania i podziękowania za współpracę  Burmistrzowi, Zarządowi Miejsko - Gminnemu Związku OSP oraz Komendantowi Gminnemu OSP.

Do pkt 6
Przewodniczący Komisji Prawa, PP i SO p. Józef Pawłowski stwierdził, iż Komisja analizowała informację o stanie bezpieczeństwa w Gminie Świecie złożone przez Komendanta Powiatowej Policji i Komendanta Straży Miejskiej w wyniku której stwierdzono, że jest potrzeba przesunięcia  kamer monitorujących miasto przy sklepie "PLUS"  i przy DK  "STOKROTKA".
Ponadto zachodzi potrzeba uregulowania skupu metali kolorowych podejmując stosowną uchwałę przez Radę Miejską.

Komendant Powiatowej Policji p. Andrzej Feit przedstawił ocenę zagrożenia porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Świecie a Komendant Straży Miejskiej p. Janusz Dzięcioł złożył sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Świeciu za rok 2002.
Informacja i sprawozdanie stanowią  załączniki do protokołu.

Radny p. Jan Grudziński - korzystając z okazji złożył podziękowanie dla dzielnicowych za patrolowanie ogródków działkowych.

Z kolei radna p. Helena  Ratka - Fejtko -  zapytała, czy  "niebieskie skrzynki " umieszczone w szkołach podstawowych spełniają swoje role ?

Radny p. Józef Pawłowski -  w jakiej wysokości określony jest budżet Policji na 2003 rok i jaki w policji przyjęty jest model kształcenia ?
Proponował policji i straży miejskiej większe zainteresowanie świetlicą w Terespolu Pomorskim.

Wyjaśnienia Komendanta PP p. Andrzeja Feita:
- niebieskie skrzynki - różnie to bywa, ale informacje są badane,
- budżet - jest bardzo skromny, generalnie nie ma pieniędzy np.. od 3 lat nie otrzymaliśmy radiowozu a ten, który jest  posiadamy jest z przebiegiem 80 tys.km, są gminy, które zakupują samochody dla policji i  " wykupują etaty "
- szkolenie - tylko w przypadku przeniesienia z jednego wydziału do drugiego wówczas jest to 2 - miesięczne szkolenie,
- świetlica w Terespolu - braki kadrowe powodują, że nie wszędzie patrole docierają.

Radny p. Zbigniew Rydziel - powiedział, iz informacji Komendanta Policji wynika, że policja musiała zabezpieczyć protesty rolnicze ale  nikt nie prosił policję o tak wielkie posiłki. Protest przebiegał spokojnie.
Ostatecznie podziękował policji za zabezpieczenie zorganizowanego protestu rolników  na skrzyżowaniu drogi krajowej we Wiągu.

Radny p. Paweł Knapik zapytał w jaki sposób rolnicy mogą protestować, aby nie zakłócać ruchu na drogach?
Komendant Policji p. Andrzej Feit- odpowiedział, że takiej rady od niego nikt nie usłyszy.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda  ustosunkował się do głosu Komendanta Policji i wyjaśnił, iż Gmina Świecie wspomaga finansowo tut. komendę policji a w ostatnim czasie są wspólne patrole ( policja + straż miejska  ) i przyznać trzeba, iż to służy obu stronom.

Radny p. Zbigniew Rydziel zapytał, kto obliczył wysokość strat poniesionych przez policje w czasie trwania akcji protestacyjnej rolników i jakie straty poniosła policja manifestując przy Sejmie oraz ile środków z  budżetu starostwa otrzymuje policja?

 Komendant Policji wyjaśnił:
- protest policji przy Sejmie finansowały był przez Związek Zawodowy Policji,
- wsparcie przez gminę - powtórzył, że są gminy np. Grudziądz, gdzie też jest Straż Miejska ale środki są przekazywane do policji - podkreślił, że jest tak źle, ponieważ ostatnio pożyczyli alkomat z Warlubia a korzysta także tut. straż miejska,
- budżet powiatu - otrzymali 20 tys. zł.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda  ustosunkował się do wniosku Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich w sprawie  " metali kolorowych " i  zapewnił, że na następną sesję przedłoży projekt uchwały w przedmiotowej sprawie. 

Komendant PP p. Andrzej Feit stwierdził, iż podjęcie takiej uchwały przez Radę będzie wielkim ułatwieniem dla policji.

Do pkt 7a
Skarbnik Gminy p. Marzenna Rzymek przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Świecie na 2003 rok wraz z autopoprawką ( 2 zadania).

Kluby Radnych uwag nie wniosły a opinie pozytywną wyraziła Komisja PG i F.

Rada jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 93/03 w przedmiotowej sprawie wraz z poprawką.

Do pkt 7b
Burmistrz p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie określenia zasad wnoszenia udziałów  i akcji przez Burmistrza Świecia.
Klub Radnych SLD i Klub Radnych OPS nie wniosły uwag do projektu uchwały natomiast Klub Radnych Centroprawica Ziemi Świeckiej był zdania, iż projekt uchwały powinien obejmować cały obszar art. 18 ust. 2  ppkt "g" ustawy o samorządzie gminnym tak samo tytuł uchwały należy rozszerzyć o zbywanie i winno to stanowić jako jeden projekt uchwały.

Opinię pozytywną wyraziła Komisja Polityki Gospodarczej i Finansowej.

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda - ustosunkował się do wniosku Klubu Radnych CZŚ  - zdaniem burmistrza zasady zbywania są szczegółowo ujęte w uchwale Nr 450/02 Rady Miejskiej z dnia 20 czerwca 2002r.
Jedno rozwiązanie jest poprawne czyli  obowiązująca uchwała i proponowane przez Klub również jest dobre.

Radny, przewodniczący Klubu p. Tadeusz Zawiasiński proponował dyskusję nad projektem i wnioskiem Klubu a głosowanie przenieść na następną sesję.
Zdaniem mówcy, samorząd po wyborach pracuje w innych warunkach i to winno mieć odzwierciedlenie w projekcie.

W wyniku głosowania Rada większością głosów  ( 5 za, 7 przeciw i 7 wstrzym.) oddaliła wniosek Klubu Radnych i większością głosów  ( 15 za, 3 przeciw i 2 wstrzym. )  podjęła uchwałę Nr 94/03  w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 7c
Kierownik wydz. BA, G i GG p. Wiesław Ratkowski przedstawił projekt uchwały w sprawie zasad nabywania nieruchomości na potrzeby gminnego zasobu nieruchomości Gminy Świecie.

Klub Radnych SLD i Klub Radnych OPS - uwag nie wniosły natomiast Klub Radnych Centroprawica Ziemi Świeckiej złożył wniosek analogiczny jak do poprzedniego projektu uchwały.    

Kierownik wydz. BA, G i GG p. Wiesław Ratkowski ustosunkował się do wniosku Klubu tj. Gmina ma już ustalone określone zasady zbywania to samo dotyczy dzierżawy gruntów i nie ma potrzeby poszerzania tego projektu uchwały.

Rada większością głosów  ( 5 za, 12 przeciw, 1 wstrzym.) o d d a l i ł a  wniosek Klubu Radnych CZŚ, większością głosów  ( 15 za, 3 przeciw, 2 wstrzym. ) podjęła uchwałę Nr 95/03 w przedmiotowej sprawie.
 
Do pkt 7d
Kierownik wydz. BA, G i GG p. Wiesław Ratkowski przedstawił projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie na rzecz mienia komunalnego od sołectwa w Polskim Konopacie nieruchomości stanowiącej część działki nr 10 położonej w Terespolu Pomorskim zabudowanej budynkiem świetlicy.

Kluby Radnych uwag nie wniosły - Komisja Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa wyraziła opinię pozytywną i proponowała aby tytuł projektu uchwały otrzymał treść :
" w sprawie przejęcia od sołectwa Polski Konopat nieruchomości
stanowiącej część działki nr 10 położonej w Terespolu Pomorskim
zabudowanej budynkiem świetlicy"
Wprowadzenie nowej treści dot. także § 1 projektu uchwały.

Rada jednogłośnie przyjęła wniosek Komisji, jednogłośnie podjęła uchwałę Nr 96/03 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 7f
Burmistrz p. Tadeusz Pogoda przedstawił projekt uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej zmniejszenia ilości i rodzajów usług świadczonych przez Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Świeciu.
Jednocześnie dodał, iż na dziń dzisiejszy sytuacja dot. ZOZ się zmieniła a szczegóły omówi Wicestarosta p. Barbara Studzińska.

Stanowiska Klubów Radnych:
S L D                       -  negatywne, będą głosować indywidualnie,
Centroprawica Ziemi Świeckiej - negatywne,
O P S                       - będą głosować indywidualnie.

Opinię negatywną wyraziła Komisja do Spraw Rodziny, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Wicestarosta p. Barbara Studzińska w swym wystąpieniu dokonała uzasadnienia do proponowanych zmian w ZOZ tj:
- likwidacja 95 łóżek dla przewlekle chorych,
- likwidacja 20 łóżek Medycyny Paliatywnej,
- likwidacja Ośrodka Medycyny Pracy,
- likwidacja Poradni Neurologicznej,
- likwidacja Poradni Noworodkowej,
- utworzenie Poradni Urologicznej
- utworzenie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego.

Przyczyną dokonania takich zmian jest zła sytuacja ekonomiczna  SP ZOZ w Świeciu.
Jednocześnie dodała, że w dniu 26 marca br wpłynął wniosek grupy pielęgniarek dot. możliwości  utworzenia  niepublicznego Zakładu OZ.
Starostwo jest w posiadaniu opinii negatywnej z większości gmin powiatu świeckiego.

Radny p. Zbigniew Rydziel zapytał, ile kosztuje utrzymanie starostwa ?

Wicestarosta p. Barbara Studzińska odpowiedziała - że jest to 9 % planowanego budżetu Powiatu.

Radna p. Helena Ratka - Fejtko  stwierdziła, że wyrażenie opinii pozytywnej to podpisanie się pod czymś na co Gmina nie ma wpływu - od strony formalnej - natomiast od strony merytorycznej - to wynik ekonomiczny tak doprowadził, czyli kasy chorych, twarda ekonomia zgubiła człowieka.

Radna p. Halina Szolginia - powiedziała, że jest w szczególnej sytuacji, ponieważ jest ordynatorem oddziału dla przewlekle chorych, jest także radną Rady Miejskiej i dlatego wstrzyma się od głosu.
Przypomniała o wcześniejszym niepopularnym posunięciu takim było zlikwidowanie poradni ogólnej i utworzenie Miejsko - Gminnej Przychodni a  po czasie okazało się, że była to decyzja słuszna.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński -  poparł głos radnej p. Fejtko i dodał, że w projekcie uchwały powoływanie się na art.43 ust. 1 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej o wyrażenie opinii pozytywnej jest wbrew temu przepisowi.
Aby znaleźć rozwiązanie dla ZOZ - u proponował aby zasięgnąć porady u dyrekcji ZOZ w Nowej Soli - tam znaleziono sposób na wyjście z trudnej sytuacji ekonomicznej.
Klub Radnych Centroprawica służy pomocą dla starostwa w nawiązaniu kontaktu z ZOZ - em w Nowej Soli.

Radny p. Zdzisław Plewa - był zdania, iż podjęcie takiej uchwały będzie radością dla takich ośrodków jak Bydgoszcz,  Grudziądz..
Zdaniem radnego należałoby zasięgnąć opinii mieszkańców albo wykorzystać wole tej gminy i szpital skomunalizować bądź powołać związek międzygminny bo celem nadrzędnym jest dla nas wszystkich dla dobra 100 tys. mieszkańców.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński  zgłosił wniosek aby  w dyskusji zabrała głos przewodnicząca Klubu Seniora  "Stokrotka"  p. Zofia Zawisza.

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik odpowiedział, że  po wyczerpaniu listy mówców  ( radnych ).

Burmistrz p. Tadeusz Pogoda i radna p. Halina Szolginia - ustosunkowali się do głosu radnego p. Tadeusza Zawiasińskiego w zakresie szukania porady w Nowej Soli - uznając to jako nierealne.

Wicestarosta p. Barbara Studzińska odpowiedziała na głos radnego p. Zdzisława Plewy twierdząc, że tak naprawdę to starostwo w zarządzaniu szpitalem nie ma nic do powiedzenia to Kasa Chorych podejmuje decyzje.
Poza powiatem świeckim na szpitali nikomu nie zależy. Wyjaśniła także radnemu p. Tadeuszowi Zawiasińskiemu o słuszności zastosowania art. 43 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej.

Radny p. Zbigniew Rydziel - wyraził wątpliwość, czy nie byłoby lepiej zlikwidować powiat zamiast szpitala, jego zdaniem należałoby przeprowadzić referendum.

Radny p. Józef Pawłowski -  sytuacja ekonomiczna miała ulec poprawie po zmianie dyrektora ZOZ i nic takiego nie nastąpiło.
Radny stwierdził, że opinia Rady nie ma skutków wiążących - Starostwo i tak podejmie decyzję dla siebie słuszną.

Radny p. Tadeusz Zawiasiński - przypomniał, iż podtrzymuje propozycję dot. zasięgnięcia opinii w ZOZ Nowej Soli.

Radna p. Halina Szolginia - powiedziała o kosztownym posunięciu jakim było oddelegowanie lekarza spoza Świecia celem pełnienia dyżuru raz w miesiącu na Oddziale Paliatywnym  starego szpitala.

Radny p. Zbigniew Myrda - zapytał, dlaczego obsługa laboratoryjna jest z Bydgoszczy?  
Przypomniał o zapewnieniach starostwa dot. hali gimnastycznej po zlikwidowanej jednostce wojskowej - miała być własnością Gminy - na dzień dzisiejszy hala ulega dewastacji i nic się nie dzieje dlatego tez nie bardzo wierzy w wszelkiego rodzaju deklaracje ze strony starostwa.

Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik zapytał co mamy zlikwidować to wiemy
( już nie ma kuchni, pralni )  a co jeszcze będzie podlegało likwidacji?

Wicestarosta p. Barbara Studzińska wyjaśniła:
1. likwidacja   - zgodnie z ustawą opinie wyrażają gminy, które będą miały pewne ograniczenia w zakresie świadczenia usług medycznych, zgodnie z ustawa o zakładach opieki zdrowotnej,
2. likwidacja kuchni i innych działalności - jest to sprawa dyrektora,
3. hala sportowa - po badaniach technicznych okazało się, że obiekt wymaga bardzo wielu nakładów finansowych i ze względu na odstąpiliśmy od remontu.

Radny p. Jan Grudziński złożył wniosek o zamknięcie dyskusji i przystąpienie do głosowania.

Poparcie do wniosku zgłosili radni p. p. Zdzisław Plewa i Józef Pawłowski.

Głos zabrała przewodnicząca Klubu Seniora "Stokrotka" p. Zofia Zawisza, która powiedziała, że w związku z likwidacja oddziału dla przewlekle chorych trudno jej będzie wyrazić to co czują ludzi starszego pokolenia.
Na pewno radni czują potrzebę likwidacji tych oddziałów, ale przed podjęciem tak ważkiej decyzji należy zastanowić się nad problemem a nie traktować ludzi jak rzecz.

W wyniku głosowania Rada większością głosów ( 16  przeciw, 4 wstrzym.) podjęła uchwałę Nr 97/03 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 7d
Główny księgowy Ośrodka Oświaty i Wychowania p. Ewa Kujawska przedstawiła projekt uchwały w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w I kategorii zaszeregowania i wartości jednego punktu do ustalenia miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w Ośrodku Oświaty i Wychowania, Żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach dla których organem prowadzącym jest Gmina ŚWIECIE.
Kluby Radnych uwag nie wniosły do przedłożonego projektu uchwały.

Rada większością głosów ( 18 za, 2 wstrzym. ) podjęła uchwałę Nr 98/03 w przedmiotowej sprawie.

Do pkt 8
Przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik przedstawił wnioski Komisji Rady.
Wnioski stanowią załącznik do protokołu.
W wyniku głosowania Rada jednogłośnie przyjęła:
 
Wniosek Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Obywatelskich o treści:
- W celu podjęcia skutecznych działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa, Komisja proponuje wyznaczenie 3 osób z prac interwencyjnych do obsługi stanowiska służącego do monitoringu miasta a umieszczonego w siedzibie Powiatowej Policji.
Wniosek Komisji Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa o treści:
- Dokonać właściwego oznakowania dróg w kierunku jazu, mostu w Kozłowie  tj:
a) zjazdu z drogi nr 240 w kierunku Kozłowa,
b) drogi z Sulnówka do Terespola przez jaz,
c) drogi od strony ul. Sportowej do drogi nr 240.
Jednocześnie należy zobowiązać służby porządkowe (Policja, Straż Miejska)  do przestrzegania przez użytkowników obowiązującego oznakowania.

Wniosek Komisji Oświaty i Kultury - zgodnie z § 80 ust. 2 Statutu Gminy Świecie - Rada przyjęła większością głosów ( 18 za, 1 wstrzym.) podejmując  uchwałą Nr 99/03 w sprawie przeprowadzenia kontroli kompleksowej w Izbie Regionalnej w Świeciu przez Komisję Rewizyjną.

Do czterech wniosków Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji ustosunkował się burmistrz p. Tadeusz Pogoda.

W wyniku głosowania Rada:

- większością głosów  ( 15 za, 4 wstrzym.) przyjęła wniosek o treści:  
W celu zapewnienia zapewnienia pełnej realizacji zadań z zakresu wychowania fizycznego i sportu w największej placówce oświatowej w Świeciu  ( SP Nr 8, Gimnazjum Nr 3 ) obsługującej 1008 uczniów należy wykonać niezbędne prace  remontowe  celem dokończenia budowy boiska trawiastego.

- jednogłośnie  przyjęła wniosek o treści:
W porozumieniu z Zarządem KS  " POLPAK " należy podjąć działania, aby część zajęć treningowych drużyn piłki koszykowej  KS " POLPAK" przenieść do sal  gimnastycznych przy szkołach miejskich, ponieważ skomasowanie wszystkich zajęć na obiekcie przy Gimnazjum Nr 3 powoduje utrudnienia i dezorganizację pracy dydaktycznej w SP Nr 8 oraz Gimnazjum Nr 3.

- jednogłośnie przyjęła wniosek o treści:
Pełna realizacja zadań wychowania fizycznego oraz zajęć sportowo - rekreacyjnych dla środowiska w Przechowie wymaga dokończenia budowy boisk do gier zespołowych na wolnym powietrzu oraz renowację boiska do piłki nożnej przy SP Nr 5 w Świeciu.

W sprawie czwartego wniosku dot. Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej, radny p. Zdzisław Plewy proponował odłożenie głosowania nad tym wnioskiem  do czasu przedłożenia Radzie sprawozdania Komisji z przeprowadzonej kontroli kompleksowej w Świetlicy.

Rada wniosek radnego przyjęła jednogłośnie.

Radny p. Piotr Ciemny - zwrócił się do burmistrza o odpowiedź na wniosek Komisji Oświaty i Kultury dot. wsparcia finansowego wydawnictwa po Janie Kamińskim.

Burmistrz wyjaśnił, iż radny otrzyma odpowiedź na piśmie.

Do pkt 9
Wobec wyczerpania porządku obrad, przewodniczący Rady p. Jerzy Wójcik zamknął obrady VI Sesji Rady Miejskiej w Świeciu.

Protokolant:
Henryka Głowacka wydz. organizacyjny UM
                                                                                                                    Przewodniczący
                                                                                                               R a d y    M i e j s k i e j
                                                                                                                      Jerzy Wójcik  

metryczka


Wytworzył: Sesji Rady Miejskiej w Świeciu (3 kwietnia 2003)
Opublikował: Henryka Głowacka (4 grudnia 2003, 14:11:05)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 3745