Zarządzenie Nr 1347/06

 Zarządzenie Nr 1347/06

B u r m i s t r z a   Ś w i e c i a

z dnia 13 kwietnia 2006 r.

 

w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

 

                                                       Na podstawie art. 7 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zmianami),

 

 

Burmistrz Świecia

zarządza :

 

§ 1

Określić wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszego Zarządzenia.

 

§ 2

 

Treść Zarządzenia podać do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

 

§ 3

 

Wykonanie niniejszego Zarządzenia powierzam Kierownikowi Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

 

§ 4

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.

Burmistrz  Świecia

Tadeusz Pogoda

 

 

Załącznik nr 1

do Zarządzenia Burmistrza Świecia

Nr 1347/06 z dnia 13 kwietnia 2006 r.

 

 

 WYMAGANIA

jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Świecie.

 

 

I.       Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz najemców/właścicieli lokali, powinien spełniać następujące wymagania:

  1. Posiadać sprzęt transportowy, specjalistyczny i pozostały, który zapewnia możliwość dalszej realizacji, co najmniej na obszarze aktualnie obsługiwanym, systemu gospodarowania odpadami w kształcie zapisanym w Gminnym planie gospodarki odpadami oraz w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Świecie, w tym  w szczególności:

-         posiadać samochody szczelne, czyste oraz oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację podmiotu prowadzącego świadczącego usługi;

-        posiadać aktualne potwierdzenie przeglądu technicznego samochodów dopuszczające do ruchu drogowego;

  1. Zapewnić możliwość korzystania przez właścicieli nieruchomości oraz najemców/właścicieli lokali z urządzeń do selektywnej zbiórki odpadów, określonych Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Świecie, w tym zapewnienia odpowiednio oznakowanych (logo, adres, nr telefonu, nazwa przedsiębiorstwa wywozowego oraz rodzaj zbieranego asortymentu odpadów) worków lub pojemników.
  2. Zapewnić odbiór wszystkich selektywnie zbieranych rodzajów odpadów komunalnych, w tym: odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów z remontów i odpadów biodegradowalnych.
  3. Unieszkodliwianie odpadów poprzez składowanie należy prowadzić na Składowisku Odpadów Komunalnych w Sulnówku, zgodnie z Wojewódzkim, Powiatowym                i Gminnym Planem Gospodarki Odpadami.
  4. Posiadać aktualną umowę umożliwiającą przekazanie odpadów do dalszego przetworzenia lub unieszkodliwienia przez instalacje, urządzenia i obiekty wymienione w Gminnym Planie Gospodarki Odpadami.
  5. W sytuacji, gdy instalacje, urządzenia i obiekty wymienione w Gminnym Planie Gospodarki Odpadami nie zapewniają możliwości odbioru i przetworzenia lub unieszkodliwienia wszystkich wyselekcjonowanych strumieni odpadów, przedsiębiorca powinien sam posiadać takie możliwości lub mieć podpisane umowy         z przedsiębiorcami zarządzającymi obiektami, instalacjami lub urządzeniami posiadającymi takie możliwości. Dotyczy to zwłaszcza unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, kruszenia odpadów budowlanych, rozdrabniania i kompostowania odpadów zielonych, demontażu odpadów wielkogabarytowych, dokładnego sortowania opakowań, papieru, tektury, tekstyliów i metali, odzysku i recyklingu opakowań wielomateriałowych.
  6. Posiadać możliwości selekcji odpadów zmieszanych w stopniu umożliwiającym osiąganie w kolejnych latach wskaźników odzysku i recyklingu w sytuacji, gdy selekcja przez właścicieli nieruchomości nie będzie realizowana w stopniu wystarczającym.
  7. Zapewnić realizację obowiązku ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji składowanych na składowisku odpadów.
  8. Posiadać sprzęt informatyczny wraz z oprogramowaniem, pozwalający na prowadzenie ewidencji zawartych umów, masy poszczególnych odpadów komunalnych odebranych selektywnie i nie selektywnie, masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji składowanych na składowisku odpadów oraz masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji nieskładowalnych na składowisku odpadów i sposobu ich zagospodarowywania.

10.  Przedłożyć zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz zaległości w opłaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie społeczne.

  1.  Posiadać aktualne zezwolenie na transport odpadów.

 

II.    Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności  w zakresie opróżnienia zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości oraz najemców/właścicieli lokali, powinien spełniać następujące wymagania:

1.       Posiadać sprzęt transportowy, specjalistyczny i pozostały, który zapewnia możliwość  realizacji, co najmniej na obszarze aktualnie obsługiwanym, systemu opróżniania           i wywozu nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych w tym 
w szczególności:

-   posiadać samochody szczelne, czyste oraz oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację podmiotu prowadzącego świadczącego usługi;

-    posiadać aktualne potwierdzenie przeglądu technicznego samochodów dopuszczające do ruchu drogowego;

2.     Dbać o czystość pojazdu asenizacyjnego, w tym do codziennego mycia i odkażania  po zakończonej pracy.

3.     Zapewnić częstotliwość odbioru nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych gwarantującą, że nie nastąpi wypływ ze zbiornika na skutek jego przepełnienia (jednak nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy), a także zanieczyszczenie powierzchni ziemi i wód podziemnych.

4.     Udokumentować gotowość do odbioru transportowanych ścieków przez stację zlewną znajdującą się przy Komunalnej Mechanicznej Oczyszczalni Ścieków w Świeciu.

5.     Przedłożyć zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz zaległości  w opłaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie społeczne.

6.     Ewidencjonować ilość i rodzaj nieczystości ciekłych wywożonych na komunalną oczyszczalnię ścieków. 

 

 

 

metryczka


Wytworzył: Burmistrz Świecia (13 kwietnia 2006)
Opublikował: Krystyna Sopońska (13 kwietnia 2006, 13:43:18)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1694