POKL

Zdjęcie


My też potrafimy

Realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszania różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt został nazwany My też potrafimy. Celem Projektu jest poprawa warunków dla lepszego rozwoju i wyrównywania szans edukacyjnych szkół podstawowych i gimnazjalnych jedenastu partnerskich gmin. Wśród celów szczegółowych istotne są w szczególności:
-       podniesienie i wyrównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych,
-       podniesienie i wyrównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów z zaległościami i opóźnieniami,
-       wsparcie uczniów nie mających sprecyzowanych planów edukacyjno-zawodowych, -       zwiększenie motywacji do nauki i aspiracji uczniów.
Projekt obejmuje 2698 uczniów z 49-ciu szkół prowadzonych przez poszczególne samorządy. Ogółem w ramach Projektu zorganizujemy 361 różnych grup zajęć. Przyczynią się one do wzrostu kompetencji, wiedzy i umiejętności uczniów uczęszczających do tych szkół. Projekt jest finansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w 15% ze środków budżetu Państwa. Budżet całego Projektu to 1 663 050 zł.

 
Program aktywizacji i wsparcia w Gminie Świecie

Projekt ten jest realizowany  w ramach działania osi priorytetowej Nr 7 „Program integracji społecznej”, działanie 7.1. „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji”, poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej”.
Głównym celem projektu jest ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego wśród osób długotrwale bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, korzystających z pomocy społecznej w Gminie i umożliwienie im powrotu na rynek pracy.
W projekcie uczestniczy 36 osób, które biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z zakresu integracji społecznej i zawodowej oraz w szkoleniach zawodowych. Podopieczni objęci są również działaniami środowiskowymi. Część spośród osób biorących udział w projekcie uczestniczyła w pracach społecznie użytecznych.

Okres realizacji projektu: 01.08.2009 r. – 31.12.2009 r.
Wartość projektu: 195.428,60 zł
Wartość dofinansowania: 174.908,60 zł
 

e - Świecie dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym
 
 
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka z działania 8.3 - Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu - einclusion pn. „ e - Świecie dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”. Realizatorem projektu jest Ośrodek Integracji i Rehabilitacji w Świeciu przy współudziale Referatu Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Świeciu.
Celem ogólnym projektu jest zapewnienie dostępu do Internetu osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności.
Celem szczegółowym projektu jest udostępnienie Internetu wraz ze sprzętem komputerowym oraz nabycie umiejętności z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. Zwiększy to szanse rozwojowe grupy, do której jest skierowany oraz znacząco podniesie udział tychże osób w nowoczesnym życiu gospodarczym.
 
Projektem ma zostać objętych 100 gospodarstw. Powyższą grupę docelową będą stanowić osoby, które mieszkają na terenie Śródmieścia i Starego Miasta w Świeciu, spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych lub osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym.
Każdy uczestnik projektu zostanie zaopatrzony w laptop (100 gospodarstw domowych to 100 sztuk laptopów), skonfigurowany odpowiednio dla danego połączenia internetowego, które będzie zabezpieczone kluczem dostępowym, udostępnionym tylko dla uczestników projektu. Ponadto przeprowadzenie zostanie szkolenie komputerowe zakończone uzyskaniem certyfikatu jak również warsztaty. Planowane warsztaty będą obejmować doskonalenie podstaw obsługi komputera i poruszania się po Internecie.
Projekt będzie realizowany przez okres 36 miesięcy.
 
Termin realizacji: 16.03.2009 r.-16.03.2012 r.
Wartość projektu: 1 965 279,89 zł
Kwota dofinansowania: 1 643 457,90 zł
 
 
 

metryczka


Wytworzył: Renata Fluder-Bielawska (1 grudnia 2009)
Opublikował: Renata Fluder-Bielawska (administrator) (2 grudnia 2009, 09:32:07)

Ostatnia zmiana: Renata Fluder-Bielawska (administrator) (3 grudnia 2009, 11:09:12)
Zmieniono: aktualizacja projektów

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2596